ES skelbia naujas „maksimaliai stiprias“ sankcijas Rusijai
Sankcijos turės „maksimalų smūgį Rusijos ekonominiam ir politiniam elitui“, sakė Ursula von der Leyen, Europos Komisijos pirmininkė, kartu su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu surengtoje spaudos konferencijoje.
„Kremlius neišvengs atsakomybės“, – pridūrė ji.
EK vadovė pabrėžė, kad taikomasi į Rusijos akcijų biržą bei bankus, o sankcijos turėtų paliesti apie 70% viso Rusijos bankininkystės sektoriaus bei virtinę valstybinių bendrovių. Anot jos, sankcijos smarkiai pabrangins Rusijos skolinimosi perspektyvas, pakels infliaciją ir „pamažu išnaikins Rusijos pramonės sektoriaus pamatus“.
„Taip pat taikysimės į Rusijos elitą įšaldydami jų depozitus, kad šie negalėtų jų niekur paslėpti saugiai vakaruose“, – sakė U. von der Leyen. Eksporto ribojimai taip pat bus nutaikyti į Rusijos naftos sektorių, bus draudžiama eksportuoti lėktuvus, jų sudedamąsias dalis ir įrangą į Rusiją. Taip pat bus apribotas Rusijos priėjimas prie itin svarbių technologijų.